משלוחים חינם, עפ"י תנאי האתר.
 עד - 3 תשלומים.
 משלוח מהיר ב-2 ימי עסקים!
 אפשרות להחזרת המוצר או להחלפתו.
 מחסן תצוגה לרכישה\איסוף במקום .
 מערכת אמינה ומאובטחת SSL .
 שירות כרטיסי ברכה ועטיפת מתנה, חינם.
 כל המוצרים במלאי ללא עיכובים.
 שירות אדיב ומקצועי.
 מבחר מוצרים ענק !
מעקב משלוחים

סגנונות סקי - גלישה, ואיכות המגלשיים

אהבתי עקוב אחרינו שלח לחבר


פורסם: 3/10/2011 מאת: צוות האתר

סקי בתרגום לנורווגית (קרש) זהו ענף ספורט פופולארי מאוד בקרב המדינות הקרות ומשמש גם כתרבות פנאי לרבים. הסקי זהו קבוצה של ענפי ספורט שמרכז השימוש בהם נעשה ע"י מגלשיים על מנת שהגולש ינוע בצורה חלקה על משטח השלג וע"י תנועות גוף יוכל לנווט את עצמו לכיוונים השונים במהירויות גבוהות. התפתחות הסקי לספורט אולימפי רק צבר תאוצה בעשורים האחרונים ועקב זאת התפתחו בענף אפשרויות גלישה אחרות בדמות הסנובורד וכדומה.
 

התפתחות הסקי במשך השנים- עם התפתחות השנים ענפי הסקי השונים תפסו מקום של כבוד והערכה בפני איגוד הספורט המקצועני, מה שסלל את הענף לעידן חדש של ספורט מוכר ותחרותי. עקב התפתחות הטכנולוגיה בעשורים האחרונים, מצאו במחקרים והצליחו לפתח אביזרים אשר תורמים לשיפור ההישגים ומאפשרים נוחות ויעילות מקסימלית מהגולש כך לדוגמא:
 

מגלשייםקלים ואלסטיים הנוחים לאפשרויות התזוזה,  אך קשיחים בפני מכות שונות. מגלשיים ארוכים מקנים לגולש מהירות גבוהה יותר אך איכות השליטה יורדת וכך ההפך.        
  

חליפות סקי ייצרו חליפות קלות מאוד, ודקות בעלי יכולות בידוד חום גבוהות המגנות מפני רטיבות.                        
נעליים מיוחדות- האטומות בפני חדירת נוזלים המתחברות למגלשיים ע"י קליפסים מובנים.             
מוטות- לסקי הקלאסי ולענפי המשנה  הכוללים שני מגלשיים ניתן לתמיד זוג מוטות בהם אוחז הגולש למען קבלת תאוצה ואיזון מרבי.

 

סוגי הסקי השונים- ענף הסקי המוכר לרובנו מתבסס על החלקה על השלג בעזרת מגלשיים (אחד לכל רגל) וזוג מוטות לידיים אשר משפרים את היציבות של הגולש. אילו סוגי התחרויות וסוגי התחרויות השונים בענף:
 

הסקי האלפיני- זהו סוג הסקי הפופולרי ביותר בעולם, הגולשים מתחילים את המרוץ בכיוון מורד ההר, בדרכם ישנו מסלול הכולל דגלים ופיתולים שונים, מטרתם היא לעבור את המסלול דרך כל הדגלים במהירות הגבוהה ביותר, גולש שפספס דגל נפסל מידית.
 

ישנם כמה סוגי סקי אלפיני: סלאלום, סלאלום ענק, סופר ג'אינט סלאלום וגלישה במורד. וזהו גם הסדר של מהירויות המסלולים מהאיטי למהיר ביותר.
 

הסקי החופשי- תחרויות הסקי החופשי דומות מאוד לתחרויות המרתון בריצה. זהו סוג הסקי העממי ביותר שקיים כיום מפני שהוא הפשוט ביותר ללמידה ואינו צורך מיומנויות נדירות, אך הוא דורש המון פיסיות וכוח סיבולת מפני שבזמן התחרות המתחרה עובד עם כל חלקי הגוף לאורך זמן ובאופן אינטנסיבי.
 

קפיצות סקי- זהו ספורט שבו המתחרים גולשים לאורך מורד מובנה למגלשיים שלהם היוצר עבורם מקור תאוצה לקראת הקפיצה שמתבצעת בסוף המורד ומטרתם היא לקפוץ למרחק הגדול ביותר, כאשר הניקוד עבור קפיצתם ניתן בהתאם. ישנם 3 סוגי גבעות לקפיצה: גבעה נורמלית, גבעה גדולה, ותעופת סקי. לכל אחד מהשלושה ישנם מרחקים שונים שעל-פיהם נקבע הניקוד.
 

מעבר לסוגי הסקי שהוזכרו ישנם עוד כמה סוגים ששווים בדיקה והם: סנובורדינג, סקי מהירות, סקי נורדי משולב ואף סקי שאינו עם קשר ישיר כמו כל השאר הוא סקי המים. אתרי הסקי לרוב ימצאו במדינות הקרות אשר יהיה ניתן למצוא בהם הרים וגבעות העטופים בשלג, לדוגמא באירופה: מדינות סקנדינביה למינן, גרמניה, אוסטריה, שוויץ, פולין וכ"ו.

אהבתי עקוב אחרינו שלח לחבר

תגובות למאמר  ( תגובות) 

חנות צעצועים לילדים | בחירת מתנות | מתנות לילדים | מתנות ליולדת | חדרי תינוקות | צעצועי עץ | חברה לבניית אתרים